Zespół Programowy Hufca ZHP „Podlasie” im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach 
Zespół programowy hufca „Podlasie” ma za zadanie organizować i wspierać działania programowe w naszym hufcu. Naszym zadaniem jest wsparcie zarówno drużynowych w realizacji planu pracy, jak i komendy hufca we wszelkich działaniach zgodnie z metodą harcerską. Jesteśmy młodym zespołem – zarówno pod względem działalności, jak i wieku członków. Cechuje nas kreatywność i chęć do działania. 
W razie jakichkolwiek pytań, pomysłów, sugestii, propozycji, uwag – jesteśmy otwarci! Działania programowe hufca, to nasza wspólna praca! Podejmij to wyzwanie razem z nami!
phm. MAGDALENA SZCZERBACIUK
Swoją harcerską przygodę rozpoczęłam 10 lat temu. Prawdę powiedziawszy – przypadkiem. Na moją pierwszą zbiórkę zabrał mnie mój najlepszy przyjaciel. Poszłam i… i zostałam. Dziś jestem drużynową 70 PDHS Niezwyczajni, Komendantem 47 Szczepu Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych „Niejednolici”, zastępcą komendanta hufca ds. programu i pracy z kadrą oraz członkiem Chorągwianego Zespołu Kadry Kształcącej „Quales”. Jestem również szefową Hufcowego Zespołu Programowego. Do moich zadań należy koordynacja naszych wspólnych działań. Ponadto będę koordynować projekt powstania poradnika „Drużyna na start” dla drużynowych, którzy dopiero rozpoczynają swoją służbę na tym polu, ze szczególnym uwzględnieniem kadry 35+. 
phm. DAWID PANIAK
Drużynowy 17 DHS Grom, wielki fanatyk pierwszej pomocy i ratownictwa. W zespole programowym szczególnie Wędrownicy, którzy przy małej pomocy mam nadzieję Wyjdą w świat, by zobaczyć co ich otacza, a następnie przemyślą to dokładnie by wiedzieć jak pomóc bliźnim. Kiedy wkręcą się na dobre będą chcieli już całe życie tylko działać. 
W zespole programowym również przypada mi małe światełko... A może duży płomień.. No w każdym razie Betlejemskie Światło Pokoju, tym trochę będę się zajmował więc w razie pytań gorąco zapraszam ;)
KATARZYNA RUCIŃSKA
Swoją przygodę z harcerstwem rozpoczęłam 3 lata temu. Obecnie drużynowa  12 PDH Kawaleria. Dzięki temu zdałam sobie sprawę, że bardzo ważna dla mnie jest praca, w której jestem w stanie dać coś od siebie. Harcerstwo to nie tylko zloty, biwaki czy inne wyjazdy, ale przede wszystkim to więź łącząca każdego ze sobą. To przyjaźń, braterstwo i pomocna dłoń, które obecne są w każdej minucie naszej działalności. Poprzez działalność w ZHP kładę ogromny nacisk nie tylko na swój osobisty rozwój, ale także na rozwój własnej drużyny. Czas spędzony z harcerzami jest dla mnie czasem bezcennym. To właśnie wtedy uczymy się odpowiedniego podejścia do drugiego człowieka, do Ojczyzny, uczymy się budować pozytywne relacje międzyludzkie. Harcerstwo w moim przypadku to wyrażenie siebie, swojego stylu bycia, swojej osobowości. 
Aby dać coś więcej od siebie zaangażowałam się bardziej w życie naszego Hufca. Staram się aktywnie uczestniczyć w nowopowstałym Zespole Programowym. Na co dzień prowadziła będę tzw. Klasyfikację Drużyn Hufca, a podczas spotkań instruktorów będzie można wziąć udział w moich krótkich warsztatach "Bezpieczny Harcerz-Spokojny Rodzic". 
pwd. KLAUDIA KACZOREK
Drużynowa 12 GZ Wesoła Dziesiątka. Studentka Surdopedagogiki na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. W zespole programowym zajmuje się największymi sprawami tych najmniejszych czyli zuchów. Będzie zajmować się również Plebiscytem Henryki 2018 wraz z Dh. Patrycją.
pwd. PATRYCJA EGIER

Drużynowa 321 PGZ SuperBłyskawice działającej przy szkole w Białkach. Studentka Pedagogiki Specjalnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Działa w Zespole Programowym Hufca jako specjalistka od spraw zuchowych. Nic związanego z najmłodszymi członkami ZHP nie jest dla niej tajemnicą. Wraz z druhną Klaudią będę zajmowała się Plebiscytem Henryki 2018.
pwd. ALEKSANDRA KOT
W ZHP jestem 10 lat. Swoją przygodę zaczęłam od bycia zuchem w GZ Płonące Serca. Od ponad 2 lat jestem drużynową 70 PDH Nienudni, w której wcześniej byłam przyboczną. Jestem również członkiem komendy 47 SGZiDH. Współorganizowałam WKPP w Siedlcach. 
Pracuję i uczę się w Warszawie. Jestem studentką psychologii na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. 
Zdecydowałam się na bycie częśćią zespołu programowego, ponieważ zależy mi na tym by program w naszym Hufcu był cały czas doskonalony i ulepszany. Pracując w zespole mam szansę działać z tym, a nie czekać na gotowy produkt. Jest to również dla mnie ogromna szansa rozwoju jako instruktora.
W zespole będę zajmować się wsparciem programowym dla pionu harcerskiego, a także organizacją Kropli Krwi. 
pwd. IZABELA JASIŃSKA

Jestem studentką III roku dietetyki klinicznej. W kręgu moich zainteresowań leży także medycyna naturalna, kształcę się w tym kierunku, ponieważ jednym z moich największych pragnień jest pomaganie innym. W wolnym czasie zajmuję się szyciem ubrań i zabawek oraz innymi technikami rękodzielniczymi. Lubię przebywać w pięknych i oryginalnych przestrzeniach, wiele przyjemności daje mi kontakt z naturą, to właśnie z tego co mnie otacza czerpię inspiracje do działania i do nowych projektów. Zespół programowy jest jedną z płaszczyzn na której mogę wylać swoją kreatywność i realizować pomysły, jest także formą mojego wkładu pracy na rzecz naszego Hufca, ponieważ obecnie ze względu na odległość nie mogę kontynuować pracy jako przyboczna w drużynie harcerskiej. W naszym zespole odpowiadam za pion Harcerzy Starszych. 
IZABELA SUPLEWSKA
Od września '17 jestem drużynową 14 PDW "Ambulo", wcześniej pełniłam funkcję przybocznej w tej drużynie, a w zamierzchłych czasach również w "Błękitnej Szóstce". Prywatnie jestem studentką Zarządzania i Inżynierii Produkcji na Politechnice Warszawskiej, gdzie oprócz nauki angażuję się w działania Wydziałowej Rady Samorządu i telewizji studenckiej. W Zespole Programowym zajmuję się, mimo krótkiego stażu drużynowej, wsparciem dla pionu wędrowniczego. Myślę, że Zespół Programowy to fantastyczna inicjatywa, która może znacząco ulepszyć nasze lokalne harcerstwo, a miło jest tworzyć dobre rzeczy, które w dodatku mają wpływ na otoczenie!
pwd. KAMIL DOŁĘGA

Harcersko drużynowy 13 Podlaskiej Drużyny Harcerzy Starszych Wataha. Pasjonat pierwszej pomocy i wszelkich form kształcenia.  Prywatnie student pierwszego roku ratownictwa medycznego. W zespole programowym zajmuje się wszelakim wsparciem pionu starszoharcerskiego jak również wraz z druhna Aleksandra Kroplą Krwi oraz naszym klubem ratowniczym.
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW