Ratownictwo w Hufcu „Podlasie” zaczęło rozwijać się w 2011 roku, kiedy to pierwsi wędrownicy ukończyli kurs pierwszej pomocy. Później to właśnie w Siedlcach został zorganizowany kurs, dzięki któremu nasze środowisko zostało zasilone w nowych i zapalonych ratowników.
We wrześniu 2012 roku, rozkazem Komendantki Hufca, został powołany Harcerski Klub Ratowniczy „Siedlce”, a jego Komendantem został Łukasz Ciozda. 

Do Klubu może wstąpić każdy, kto ukończy przynajmniej Starszoharcerski Kurs Pierwszej Pomocy. Do współpracy zapraszamy każdego harcerza po takim kursie, który chce rozwijać się ratowniczo. 

Klub w swoim dotychczasowym działaniu dokonał już wielu rzeczy. Corocznie odbywający się w Siedlcach kurs to nasz priorytet. Dokładamy wszelkich starań, aby był on jak najlepiej zorganizowany. Mieliśmy też okazję wykazać się naszymi umiejętnościami i zostało nam rzucone wyzwanie organizacji WIR-u, czyli Warsztatów Iście Ratowniczych Chorągwi Mazowieckiej w kwietniu 2013.

HKR „Siedlce” zajmuje się przede wszystkim prowadzeniem szkoleń i pokazów z pierwszej pomocy. Pojawiamy się w szkołach i na festynach, po prostu lubimy uczyć ludzi. Poza uczeniem bardzo często podejmujemy się pełnienia służby w charakterze zabezpieczeń medycznych. Co roku pojawiamy się na Jerychu Młodych, ale można zobaczyć nas także na dużych imprezach takich jak Maraton Warszawski i Półmaraton Warszawski. Pomagamy na małych imprezach sportowych jak Bieg Niepodległości w Zbuczynie, ale też na tych większych jak Mecz Otwarcia Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn. 
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW