Harcerskie Lato w mieście - wakacyjna akcja programowa

W zawiązku z odwołaniem obozu letniego w Zalesiu - przygotowaliśmy dla Was cykl zajęć programowych, które odbywać się będą w każdą środę aż do końca wakacji!

Harmonogram sierpniowych spotkań:
  • 1 sierpnia 2020
Rajd rowerowy
Zbiórka o godzinie 9:00 pod Domem Harcerza. W jego trakcie poznamy bliżej okolice Siedlec oraz będziemy ćwiczyć swoją spostrzegawczość. Do wzięcia udziału niezbędne jest posiadanie  sprawnego roweru. Dystans który pokonamy to około 50 kilometrów. Rajd został zaplanowany przez druha Andrzeja Rysia.

• 5 sierpnia 2020
Zajęcia realizowane w godzinach 10-13 w Domu Harcerza w Siedlcach.

• 12 sierpnia 2020
Plener zespołowy
Ze względu na zmianę harmonogramu w ostatnią środę, program zrealizujemy w tą nadchodzącą!
Zapraszamy więc na wycieczkę do lasu!
zbiórka o 9:00 przy pętli linii autobusowej nr 3, Kalinowa/LeśnaPodczas spotkania podzielimy się z uczestnikami wiedzą na temat bezpiecznego spędzania czasu w lesie. Będziemy ćwiczyć układnie ognisk oraz sposoby na ich rozpalanie. Dowiemy się jak korzystać z kompasu, a także czym jest azymut i jak się go wyznacza. Zbudujemy własne szałasy i nauczymy się podstaw maskowania w terenie. Dodamy o tego również poznanie zasad gry fair play oraz zalet pracy w grupie i wspólnego działania. Dzień zakończymy grą niespodzianką.

• 17 sierpnia 2020
WYDARZENIE DLA Harcerzy Starszych oraz Wędrowników (13+)
Wycieczka nadbużańska
Godzina oraz miejsce zbiórki zostaną podane bliżej terminu. Druh Eryk Ługowski zabierze naszych uczestników na wycieczkę pełną historii oraz wspomnień. Na miejsce dojadą pociągiem po czym czeka ich 30 kilometrów rajd pieszego wypełnionego ciekawostkami o odwiedzanym rejonie.

• 19 sierpnia 2020
WYDARZENIE DLA ZUCHÓW ORAZ HARCERZY (<13)
DZIEŃ PIRATA
Zbiórka o 9:00 przy żaglówce nad Zalewem. Bo kto by nie chciał zostać piratem? Chociaż na jeden dzień? Wykonamy prawdziwe pirackie kapelusze. Zbudujemy własne statki dziki którymi będziemy mogli dokonać ABORDAŻU! Urządzimy pirackie pojedynki na miecze oraz będziemy strzelać z armat. Na koniec spotkanie poznamy starego pirata i jego papugę. Czy nie brzmi to jak świetna zabawa i spełnienie młodych marzeń?

• 26 sierpnia 2020
Gawęda na zakończenie
Zbiórka o 17:00, miejsce zbiórki zostanie podane bliżej terminu. Na zakończenie będziemy chcieli zaprosić uczestników wakacyjnych spotkań do wspólnego harcerskiego ogniska. Posłuchamy dźwięków gitary, wymienimy się spostrzeżeniami, opowiemy o swoich wakacyjnych przygodach. Przypomnimy sobie, a także poznamy kilka harcerskich piosenek i pląsów. Zapraszamy na wspólne podsumowanie wakacyjnych doświadczeń!
(To jedyne wakacyjne spotkanie w którym możesz wziąć udział? Nic nie szkodzi. Przyjdź spędź czas z przyjaciółmi, poznaj nowych znajomych. Koniec wakacji to nie koniec przygód )

Na każde ze spotkań obowiązują oddzielne zapisy które uruchamiane będą na kilka dni przed spotkaniem i odbywać się będą za pośrednictwem poniższego formularza.

Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW