Orszak Trzech Króli - 6.01.2018

6 stycznia 2018 roku harcerze naszego hufca, włączyli się w organizację siedleckiego Orszaku Trzech Króli. Od wielu lat wspieramy organizatorów Orszaku w obszarze zabezpieczenia porządkowego, było tak również i w tym roku.

Harcerze 106 PDHS „Błękitna Szóstka” , 17 DHS „Grom”, 70 PDHS „Niezwyczajni” oraz 14 PDW „Ambulo” rozdawali śpiewniki i korony wszystkim siedlczanom, a po rozpoczęciu pochodu, zabezpieczali jego przemarsz. Kilku najsilniejszych harcerzy otrzymało też zadanie niesienia flag Kacpra, Melchiora i Baltazara na czele pochodu.

Wraz z orszakiem przeszliśmy od Kościoła pw. św. Stanisława, ulicami Piłsudskiego, Wojskową i Cmentarną, aż do siedleckiej Katedry, zatrzymując się na 4 stacjach, oglądając ciekawe inscenizacje, śpiewając kolędy i świętując przybycie 3 króli. Na koniec nie mogło oczywiście zabraknąć ciepłego posiłku dla wszystkich strudzonych organizatorów.

Dziękujemy serdecznie organizatorom Orszaku i już teraz wspólnie z nimi zapraszamy wszystkich mieszkańców Siedlec na przyszłoroczny marsz.

Aleksander Panasiuk
fot. pwd. Anna Miłobędzka, pwd. Dawid Paniak