Kropla Krwi na DMB 2015
Kroplę Krwi na DMB 2015 uważamy za zakończoną! Przez minione dwa tygodnie, cała Polska, a konkretnie rzecz biorąc członkowie 15 chorągwi biorący w akcji, zainicjowanej przez Hufiec ZHP "Podlasie" w Siedlcach, oddali łącznie aż 51,3 litra krwi!

Idea krwiodawstwa w harcerstwie jest realizowana już od wielu lat, czego przykładem jest propozycja programowa GK ZHP "Harcerska Kropla Braterstwa", która swój początek ma w akcjach organiowanych przez środowisko z Kalisza już w roku 2006. Jej szczegóły zamieszczamy poniżej.

W tym roku w akcji wzięło udział 143 osoby, a wśród nich aż 37 osób to właśnie podczas Kropli Krwi rozpoczęło swoją przygodę z krwiodawstwem. Nieoficjalnie możemy powiedzieć, że wszystkie te dane nie oddają w 100% wyników akcji, gdyż jak to zwykle bywa - nie wszyscy krwiodawcy wypełnili formularze uczestnictwa.

Dziękujemy także Wam drodzy krwiodawcy i sympatycy idei, którzy z różnych przyczyn nie mogliście wziąć udziału w akcji jednak chętnie i aktywnie przyczyniliście się do propagowania idei krwiodawstwa.

To dobry moment na podziękowania, tym, którym zawdzięczamy to, jak wyglądała tegoroczna Kropla Krwi, dziękujemy szczególnie:
- Druhnie Annie Mikołajczyk, za czas i umiejętności poświęcone na tworzenie grafik, które uatrakcyjniały nasze wydarzenie. Kropelek, infografiki, jak również nasze super koszulki - to właśnie jej dzieło!
- Druhowi Piotrowi Rodzochowi, który jest autorem baneru naszej akcji (już od dwóch lat).
- Druhowi Sebastianowi Godziszewskiemu, za stworzenie filmu podsumowującego naszą akcję - jego dzieło możecie obejrzeć poniżej.
- Druhnie Agacie Salwińskiej, za jej dobre, inspirujące i motywujące słowo :)

Już niedługo rozpoczynamy przygotowania do przyszłorocznej akcji, jeśli chcielibyście włączyć się w jej organizacje - bardzo chętnie podejmiemy współpracę z Wami! Napiszcie tylko na debski.michal@zhp.net.pl .
Wykonaliśmy wspólnie kawał dobrej roboty, pokazaliśmy czym jest braterstwo. W przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej!

Propozycja programowa GK ZHP "Harcerska Kropla Braterstwa":