Zlot sportowo - walentynkowy 13-15.02.2015
W dniach 13 – 15 lutego 2015r, w Zespole Oświatowym w Nowych Iganiach, odbył się coroczny zlot sportowy drużyn harcerskich i gromad zuchowych Hufca ZHP „Podlasie”. Tegoroczny program spotkania wzbogacony został o walentynkowe zabawy i tańce, gdyż właśnie w tym terminie przypada to coraz bardziej popularne święto zakochanych.

Gospodarzami zlotu byli harcerze z drużyny „Wędrowcy” działającej przy zespole oświatowym goszczącym zlotowiczów. Już na powitanie przygotowali oni inscenizację tematycznie związaną z Walentynkami. Zaraz potem odbyło się harcerskie karaoke, oczywiście śpiewano piosenki o miłości.

W dniu rozgrywek sportowych nie zabrakło atrakcji na wysokim poziomie. Można powiedzieć, że w sensie dosłownym, gdyż zajęcia odbywały się na dużej wysokości. Zaprzyjaźnieni instruktorzy Harcerskiej Grupy Ratowniczo Medycznej „Piaseczno” przygotowali dla harcerzy i zuchów szkolenie ze wspinaczki po linie oraz zjeżdżanie tzw. „Tyrolką”. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród zlotowiczów, ale także i kadry.

Ponadto odbyły się mecze w koszykówkę, rozgrywki w tenisa stołowego i tory sprawnościowo – zręcznościowe, w których należało wykazać się także pomysłowością i szybkością.

We wszystkich konkurencjach wyłonieni zostali zwycięzcy, którym serdecznie gratulujemy!

Po zmaganiach sportowych, zmęczeni ale nadal mocno zaangażowani zlotowicze wysłuchali prelekcji na temat profilaktyki uzależnień. Zwieńczeniem zlotu była dyskoteka Walentynkowa.

A teraz pozostało już tylko czekać na następny zlot, który już niebawem!

Zdjęcia ze zlotu znajdziecie tutaj.

phm. Małgorzata Jakubowska
z-ca komendanta hufca
ds. programu i pracy z kadrą