Harcerski Start – Siedlce, 16-18.09.2016

Rok harcerski 2016/2017 wystartował. Punktem startu było w tym roku Publiczne Gimnazjum nr 3 w Siedlcach, które, w dniach 16 – 18 września, gościło blisko 250 zuchów, harcerzy i instruktorów Hufca „Podlasie” w trakcie zlotu pod hasłem „Na tropach zdrowej żywności”. 
 
Program zlotu obfitował w szereg ciekawych zajęć dostosowanych do wieku poszczególnych grup metodycznych. Zuchy poszukiwały zdrowej żywności, harcerze uczestniczyli w grze detektywistycznej, a harcerze starsi mogli poczuć, się prawdziwi kryminolodzy badając dowody rzeczowe. Harcerze starsi mogli również skorzystać z zajęć samoobrony, czy spróbować swych sił w programowaniu i tworzeniu robotów. 

Ważnym punktem zlotu był uroczysty apel, który odbył się na palcu Władysława Sikorskiego w trakcie którego podsumowana została gra miejska odbywająca się w sobotnie przedpołudnie oraz konkurs fotograficzny – „Jestem z Hufca Podlasie”, który odbywał się, w trakcie wakacji, pod honorowym patronatem prezydenta miasta Siedlce pana Wojciecha Kudelskiego, oraz Starosty Siedleckiego pana Dariusz Stopy. Laureaci w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody i gadżety ufundowane przez Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe oraz Komendę Hufca „Podlasie”. 

Nowo rozpoczęty rok harcerski zapowiada się niezwykle ciekawie i pracowicie zarazem. W planach na najbliższe miesiące wskazać należy kolejną edycję Rajdu Nadliwczańskiego w Mokobodach, obchody Święta Niepodległości, Zlot Bożonarodzeniowy w Skórcu, a także kurs pierwszej pomocy i kurs dla przyszłych instruktorów oraz wiele innych wydarzeń organizowanych przez poszczególne drużyny i jednostki organizacyjne hufca.

phm. Andrzej Ryś
Zespół promocji i wizerunku hufca 
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW