Boże Narodzenie w harcerskim wydaniu

W dniach 12 – 14 grudnia w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Zbuczynie odbył się zlot drużyn Hufca ZHP „Podlasie” im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach. Zlot ten będący stałym wydarzeniem w działalności Hufca „Podlasie” rokrocznie gromadzi znaczną część siedleckiej braci harcerskiej. W tegorocznej edycji uczestniczyło ponad 250 zuchów, harcerzy oraz instruktorów Hufca. 

W bogatym programie zlotu, oprócz stałych pozycji związanych z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia, takimi, jak szykowanie ozdób świątecznych, czy przygotowanie potraw znalazł się również spektakl w wykonaniu instruktorów hufca pt. „Historia smoka wawelskiego na wesoło”. 

Kulminacyjnym punktem zlotu była wspólna wieczerza wigilia do której z uczestnikami zlotu zasiedli m. in. druhowie z OSP Zbuczyn, dyrekcja i nauczyciele z Zespołu Szkół w Zbuczynie oraz druh ksiądz przewodnik Stanisław Chodźko – proboszcz parafii Zbuczyn. Uczestników zlotu oraz zaproszonych gości odwiedził również Święty Mikołaj, który przyniósł dla wszystkich upominki.

phm. Andrzej Ryś
zespół ds promocji i wizerunku Hufca ZHP „Podlasie”

Wszystkie zdjęcia z zlotu znajdziecie tutaj.
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW