Zlot bożonarodzeniowy Hufca "Podlasie" 9-11.12.2016

W dniach 09.12.16 r. - 11.12.16 r. w Skórcu odbył się Zlot Bożonarodze-niowy Hufca ZHP Podlasie. Członkowie naszego hufca czekają na to wydarzenie przez cały rok. Kolejny rekord został pobity- ponad 400 harcerzy przybyło na to wyjątkowe wydarzenie.

Zlot po raz pierwszy, zlot odbył się w dwóch szkołach. Nie przeszkodziło to w integracji na posiłkach i najważniejszym punkcie zlotu, czyli Harcerskiej Wieczerzy Wigilijnej. Od piątkowego wieczoru trwały przygotowania do tego pięknego wydarzenia. Po przyjeździe, zakwaterowaniu i apelu mogliśmy odprężyć się i zintegrować podczas wspólnego śpiewania i tańczenia. Po klimatycznym harcowaniu nadszedł czas na obowiązki. Ktoś musiał ozdobić salę, zrobić setki pierogów, przygotować składniki na sobotnie gotowanie. Zakasaliśmy rękawy i ruszyliśmy do pracy. Każdy miał swoje zadanie i starał się je skrupulatnie wypełnić. Zuchy i harcerze wykonywali wspaniałe ozdoby świąteczne, starsi starali się przygotować posiłki. W dobrym towarzystwie nawet praca nie jest straszna. Wspaniale się bawiliśmy, było czuć atmosferę rodzinnych świąt. Przecież wspólnota hufcowa to też rodzina.

Sobotnie plany uległy zmianom ze względu na pogodę. Niesprzyjające warunki atmosferyczne przeszkodziły w zorganizowaniu gry terenowej. Na szczęście, harcerze mają wiele pomysłów, drużyny szybko zorganizowały sobie czas. Niektórzy grali w gry, inni śpiewali kolędy, poza tym, przygotowaniom do kolacji nie było końca. Zostały zapakowane świąteczne paczki dla potrzebujących rodzin. Powstały piękne stroiki, pierniki przyodziane lukrowymi pierzynkami oraz wiele innych wspaniałości. Po obiedzie gwar powoli ucichł, dopracowano detale w bożonarodzeniowych rękodziełach, talerze z potrawami ustawiono na białym obrusie. Wczesnym wieczorem zaczęliśmy zbierać się na hali, nie dało się nie zauważyć, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu sala gimnastyczna zamieniła się w krainę pełną zimowej, rodzinnej atmosfery, sprzyjającej wigilijnej wieczerzy. Uroczystość została rozpoczęta poprzez odczytanie Słowa Bożego, następnie przemówili najważniejsi. Serdecznie dziękujemy za przybycie wszystkim gościom, jest na bardzo miło, że zaszczycili nas swoją obecnością. Po przemówieniach instruktorzy, którzy przez cały rok dzielnie pracują z ideą ZHP, otrzymali zasłużone upominki. Po części oficjalnej przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd oraz kosztowanie przepysznych dań z wigilijnego stołu. Wieczór umilił nam świąteczny spektakl przedstawiony przez drużynę ToTuToTam, a miłą niespodzianką była wizyta świętego Mikołaju, który każdemu podarował upominek. To był wspaniały wieczór, pełen miłych słów, uśmiechów i wzruszeń. Ze smutkiem opuściliśmy szkołę w niedzielny poranek, kolejny rok będziemy czekać na tę niepowtarzalną atmosferę towarzyszącą hufcowym Zlotom Bożonarodzeniowym. Dziękujemy Wam, goście, instruktorzy, harcerze, zuchy, przyjaciele hufca i wszyscy goście, bez Was Harcerska Wigilia nie byłaby tak cudownym wydarzeniem.

Wszystkie zdjęcia ze zlotu możecie zobaczyć tutaj.
Do zobaczenia za rok!
Emilia Zachoszcz