XII Nadliwczański Rajd Pieszy w Mokobodach

W dniach 17 -19 października już po raz 12 zuchy, harcerze, wędrownicy oraz instruktorzy hufca ZHP „Podlasie” im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach spotkali sie na Nadliwczańskim Rajdzie Pieszym w Mokobodach.

Organizatorami rajdu, który stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych imprez w harcerskim kalendarzu, była Komenda Hufca „Podlasie” oraz 66 Podlaska Drużyna Harcerska w Mokobodach.

Program rajdu oprócz czterech urokliwych tras pieszych, dostosowanych do możliwości poszczególnych grup wiekowych zawierał również szereg ciekawych propozycji, w tym grę planszową „Spływ Liwcem”, w której pionkami byli sami uczestnicy, a planszą cała sala gimnastyczna szkoły, która gościła harcerzy.

W tegorocznej edycji rajdu zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:
• kategoria Zuchy – Koło turystyczne przy Szkole Podstawowej w Mokobodach
• kategoria Harcerze - Koło turystyczne przy Szkole Podstawowej w Mokobodach
• kategoria Harcerze Starsi – 19 Podlaska Drużyna Harcerzy Starszych „Chrabąszcze” z Publicznego Gimnazjum w Zbuczynie
• kategoria Wędrownicy - 60 Podlaska Drużyna Wędrownicza "Tehawanka" działająca przy Domu Harcerza w Siedlcach

Rajd Nadliwczański jest doskonałą okazją do pokazania dzieciom i młodzieży piękna najbliższej okolicy oraz do zaszczepienia pasji turystyki pieszej. Poniżej prezentujemy linki do galerii ze zdjęciami z poszczególnych dni rajdu:

phm. Andrzej Ryś