„Szlakiem bajkowej krainy…”
Choć tegoroczne ferie nie obfitowały w śnieżne szaleństwo członkowie UBUNTU, Ambulo Wędrowców i Wagabundy nie mogą narzekać na brak feryjnych atrakcji. A wszystko to za sprawą „dobrych wróżek”, które przeniosły ich w świat bajkowej krainy.

Harcerze z tych drużyn w dniach 28-30.01 uczestniczyli w biwaku w Borkach Wyrkach podczas którego mieli okazji zapoznać się zagadnieniami nieco poważniejszymi takimi jak pierwsza pomoc i język migowy. Musieli także wykazać się sprytem, logicznym myśleniem i kojarzenie faktów podczas gry terenowej w Krainie Czarów.

Wspaniałą zabawą okazało się tworzenie sztuk teatralno-kabaretowych na podstawie baśni. Przedstawienie „Jasia i Małgosi” w wersji filmu dokumentalnego lub „Czerwonego Kapturka” jako komedii romantycznej pokazało jak wiele kreatywności i inwencji twórczej drzemie w młodych ludziach. 

Nie zabrakło także tradycyjnych tańców harcerskich, czyli „Belgijki” „Tunaka” i „Chocolaty”. A najmłodsi (i nieco starsi też) mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy, prezentując na wybiegu, pośród błysków fleszy baśniowe stroje. 

Te trzy dni były tak obfite w przeróżne atrakcje, że nie sposób wszystkiego opisać. Jedno jest pewne, ten biwak jeszcze długo zostanie w pamięci jego uczestników. 

dh. Izabela Jasińska
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW