Sprzęt Hufca Podlasie dostępny do wypożyczenia drużynowym

Przez ostatnie lata udało nam się zgromadzić w hufcu trochę sprzętu, który z wielką radością wypożyczamy drużynowym, aby w swoich drużynach mogli reazlizować jaszcze ciekawszy i atrakcyjniejszy program.

Poniżej znajdziecie listę sprzętu, który jest do Waszej dyspozycji. Wszystkie wypożyczenia realzujemy po wcześniejszym kontakcie z Michałem Dębskim i ustaleniem z nim szczegółów.

W swoich zasobach posiadamy:
  • namioty turystyczne (2, 3, 4, a także 5-osobowe)
  • namiot wystawowy 3x3m (wraz ze stołem)
  • sprzęt do biwakowania w lesie (12 szt. hamaków i 4 szt. płacht biwakowych)
  • głośnik bezprzewodowy JBL Charge 4
  • sprzęt wodny (kajaki i ponton)

Namioty turystyczne
NAMIOT KEMPINGOWY RODZINNY ARPENAZ 4.2 (2 sztuki)
Opis: Duży, kempingowy namiot 4 osobowy, dwukomorowy z przedsionkiem w środku. Bardzo dobry stan techniczny.
NAMIOT KEMPINGOWY RODZINNY ARPENAZ 5.2
Opis: Duży (ogromny), kempingowy namiot 5 osobowy, dwukomorowy z przedsionkiem w środku. W średnim stanie technicznym.
NAMIOT KEMPINGOWY RODZINNY ARPENAZ 4
Opis: Duży, kemipngowy namiot 4 osobowy, jednokomorowy z przedsionkiem w środku. Bardzo dobry stan techniczny.
NAMIOT KEMPINGOWY RODZINNY ARPENAZ 4.1 (2 sztuki)
NAMIOT KEMPINGOWY ARPENAZ 3 FRESH&BLACK
Opis: Mały i lekki namiot 3 osobowy, typowe "igloo", bardzo dobry na rajdy i wycieczki piesze, gdzie każdy gram na plecach się liczy. Bez przedsionka. Bardzo dobry stan techniczny.
NAMIOT KEMPINGOWY ARPENAZ 2 FRESH&BLACK
Opis: Malutki i lekki namiot 2 osobowy, typowe "igloo", bardzo dobry na rajdy i wycieczki piesze, gdzie każdy gram na plecach się liczy. Bez przedsionka. Bardzo dobry stan techniczny.
NAMIOT BŁYSKAWICZNY 2 SECONDS | 3-OS.
Opis: Namiot "szybkorozkładalny" 3 osobowy. Jak wszystkie tego rodzaju namioty - po złożeniu ma dosyć duże gabaryty, przez co średnio nadaje się na wędrówkę. Bardzo dobry stan techniczny.
BUDKA PLAŻOWA APRENAZ 0
Opis: Malutka budka plażowa. Może nadawać się jako awaryjne zadaszenie na jakimś punkcie patrolowym czy podczas wypadu nad morze/jezioro. Lekka i kompaktowa. Bardzo dobry stan techniczny.
NAMIOT KEMPINGOWY RODZINNY AIR SECONDS FAMILY 4.2 XL
FRESH & BLACK
Opis: Bardzo duży namiot 4 osobowy z dwiema komorami i przedsionkiem w środku. Oparty na konstrukcji DMUCHANEJ, którą jeszcze nie do końca ogarnęliśmy, ani nie mamy do niej odpowiedniej pompki. Wagą i gabarytami bliżej mu do NS`a niż do namiotu turystycznego :)

Namiot wystawowy 3x3 m
NAMIOT WYSTAWOWY
WRAZ Z ROZKŁADANYM STOŁEM
Opis: Namiot przeznaczony na różnego rodzaju festyny, pokazy, akcje zarobkowe, uroczystości miejskie. Wszędzie tam, gdzie pozwala on się schoronić, a jednocześnie jest ważnym elementem wizerunkowym.

Sprzęt do biwakowania
HAMAKI JEDNOOSOBOWE
(12 sztuk)
Opis: Idealnie do drużynowego/zastępowego wypadu do lasu. Pozwalają odpocząć podczas długiej wędrówki, jak również ciekawie spędzić letnią noc na łonie natury.
PŁACHTY BIWAKOWE
(4 sztuki)
Opis: Idealnie do drużynowego/zastępowego wypadu do lasu. W połączeniu z hamkakiem tworzy zadaszone schronienie do spania. Sprawdza się również podczas zastępowych wędrówek jako zadaszenie podczas deszczowych przystanków.

Głośnik bezprzewodowy
 GŁOŚNIK BEZPRZEWODOWY JBL Charge 4
Opis: Mały, lekki, głośnik Bluetooth nie wymagający zasilania. Przyda się podczas różnego rodzaju zajęć programowych na biwaku drużyny np. podczas tańców integracyjnych lub wieczornego seansu filmowego.

Sprzęt wodny
KAJAK PNEUMATYCZNY 2 OSOBOWY ITIWIT
Opis: Kajak dwuosobowy dmuchany. Po spakowaniu waży 14 kg i mieści się w poręcznej torbie, którą można nosić jak plecak.
KAJAK PNEUMATYCZNY 1 OSOBOWY ITIWIT
Opis: Kajak jednoosobowy dmuchany. Po spakowaniu waży 11 kg i mieści się w poręcznej torbie, którą można nosić jak plecak.
KAJAK PNEUMATYCZNY RIVIERA 2 OSOBOWY SEVYLOR
Opis: Kajak dwuosobowy dmuchany. Po spakowaniu waży 10 kg i mieści się w poręcznej torbie.
PONTON CARAVELLE KK65 SEVYLOR
Opis: Ponton dwuosobowy dmuchany. Po spakowaniu waży 4,2 kg i mieści się w poręcznej torbie.