Harcerska służba w związku z koronawirusem!


Co to za akcja?
W tym trudnym czasie kwarantanny społeczeństwa z powodu pandemii koronawirusa, chcemy odciążyć osoby w podeszłym wieku w codziennych obowiązkach. Z radością wyręczymy Was w robieniu zakupów spożywczych, kupowaniu leków czy wyprowadzeniu na spacer psa. Mamy nadzieję, że dzięki tym drobnym gestom w dobrym zdrowiu wspólnie doczekamy końca tego trudnego czasu.

Jak zgłosić chęć otrzymania pomocy?
Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 500 812 641, żeby skontaktować się z koordynatorem akcji.

Czy pomoc jest odpłatna?
Oczywiście nasza akcja jest całkowicie bezpłatna. Służba drugiemu człowiekowi jest nieodłącznym elementem naszego harcerskiego działania. Największym wynagrodzeniem dla nas będzie świadomość, że dzięki nam ktoś jest trochę bardziej bezpieczny!

Czy udział w akcji nie będzie narażał zdrowia harcerzy?
Tylko pełnoletni harcerze i instruktorzy harcerscy mogą wziąć udział w zaplanowanym przedsięwzięciu. Aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo zarówno wolontariuszom jak i osobom chcącym z niej skorzystać, wszystkie formy pomocy będą odbywać się w sposób bezkontaktowy- wszystkie informacje organizacyjne można uzyskać po kontakcie z organizatorem.
Akcja jest organizowana w porozumieniu z Urzędem Miasta Siedlce i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Siedlcach.

Czy harcerze podejmują również inne działania w związku z koronawirusem?
Zgodnie z decyzją Premiera Rady Ministrów o zamknięciu wszystkich placówek edukacyjnych, zawiesiliśmy prowadzenie tradycyjnych zbiórek harcerskich w drużynach. Jesteśmy jednak w stałym kontkacie z Urzędem Miasta w Siedlcach i gdy tylko będzie taka potrzeba, nasi pełnoletni harcerze i instruktorzy są gotowi nieść służbę również na innych polach.
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW