XVII Nadwilczański Rajd Pieszy
- 18-20.10.2019

W dniach 18 – 20 października miał miejsce XVII Nadwilczański Rajd Pieszy w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mokobodach. 

Kiedy wszystkie zuchy i harcerze pojawili się na zlocie, rozpoczęliśmy zlot apelem mundurowym. Następnie mieliśmy zajęcia z topografii z Panem porucznikiem, które miały na celu pomóc nam w sobotniej trasie. 

Kadra zaplanowała również na ten dzień niespodziankę! Było nią to, że mogliśmy upiec jesienne ciasta – szarlotkę i ciasto marchewkowe. 

Trasy, które przebyliśmy przy pięknej pogodzie urozmaicone były ciekawymi zadaniami, przy których świetnie się bawiliśmy. Funkcjonowały dwa szlaki: 14 km dla młodszych i 17 km dla starszych. Przemierzaliśmy okolicę rzeki Liwiec, posługując się mapami, oraz umiejętnościami topograficznymi. Każdy uczestnik przeszedł drogę z uśmiechem na twarzy. Mimo zmęczenia, pewne jest to, że odczuwaliśmy dużą satysfakcję z pokonanych odległości. Podczas rajdu mieliśmy szanse wykazać się wiedzą harcerską, jak i zaradnością. Wiele zadań dawało też szanse na nauczenie się czegoś nowego. Strzelanie z łuku, piosenki harcerskie w innych językach, maskowanie – to tylko część tego, co robiliśmy na trasie. 

Po powrocie i odpoczynku, zrobiliśmy kartki dla Powstańców Warszawskich, które zostaną przekazane na akcję „BohaterON”. Później zebraliśmy się na apelu podsumowującym rajd. Na trasie dla starszych najlepiej poradziła sobie 13 PDH „Ubuntu”, a na trasie dla młodszych 21 PGZ „Super Błyskawice". Po apelu obejrzeliśmy video relacje z rajdu i zjedliśmy upieczone przez nas ciasta. Sobotę zakończyliśmy dyskoteką i karaoke. 

W niedziele mieliśmy poranną zaprawę, następnie posprzątaliśmy szkołę i wróciliśmy do domów. Na pewno po tym zlocie wiele zuchów i harcerzy będzie miało wspaniałe wspomnienia, pełne przygód i radości.

dh. Liliana Kondraciuk
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW