Harcerze czytają dzieła Sienkiewicza
Narodowe Czytanie "Trylogii" - 6.09.2014
6 września odbyło się Narodowe Czytanie dzieł Henryka Sienkiewicza. Była to impreza kulturalna pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Czytali mali i duzi, osoby publiczne, popularne, ale także i ci, którzy mieli ochotę po prostu przyłączyć się do tej narodowej akcji. Czytano podczas wielkich uroczystości, na placach, w muzeach, szkołach, szpitalach. Czytano także w zwykłych, polskich domach.

Do tej jakże wspaniałej akcji przyłączyli się także harcerze Hufca ZHP „Podlasie” w Siedlcach, związani z osobą Henryka Sienkiewicza poprzez fakt, że hufiec nosi imię tego wspaniałego pisarza.

W malowniczych ogrodach dworku Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej harcerze reprezentujący hufiec „Podlasie” brawurowo odczytali fragment „Potopu”.

Przypomnianych zostało wiele fragmentów „Trylogii”. Zaproszeni goście występując wzbudzili w publiczności wiele radości i wzruszeń, przypominając wszystkim o wielkości i kunszcie pisarskim Henryka Sienkiewicza, oraz o jego wielkim patriotyzmie.
phm. Małgorzata Jakubowska
z-ca komendanta hufca
ds. programu i pracy z kadrą