Manewry Ratowniczo - Ekologiczne w Nowosielcu  15-17.05.2015

W dniach 15-17 maja 2015r. miał miejsce zlot drużyn Hufca ZHP „Podlasie” im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach. Tym razem były to Manewry Ratowniczo-Ekologiczne w bazie szkoleniowej ZHP w miejscowości Nowosielec k. Łosic.
Pierwszy dzień zlotu uczestnicy zaczęli pełni optymizmu i radości mimo towarzyszącej przez cały dzień deszczowej pogody. Kolejny dzień -zaczęty od harcerskiej zaprawy- harcerze spędzili bardzo aktywnie m. in. szkoląc się z zakresu pierwszej pomocy, zasad gaszenia pożarów i używania gaśnic przeciwpożarowych, posługiwania się mapą, kompasem i urządzeniami komunikacji, a także maskami przeciwgazowymi. W programie nie zabrakło także spotkania z członkiem Wojskowej Komisji Uzupełnień oraz funkcjonariuszami policji.
Z pewnością tegoroczny zlot w Nowosielcu dostarczył harcerkom i harcerzom niezapomnianych wspomnień, bowiem obfitował nie tylko w ciekawy program, ale i niezapomnianą harcerską atmosferę.
dh. Magdalena Kieryło