Kurs Przewodnikowski SZLAK 1-6.08.2015 - Nowosielec

„Misją ZHP jest wychowanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowanie charakteru poprzez stawianie wyzwań”. To jest nasz główny cel. Kto inny ma go wykonać, jak nie instruktorzy Związku Harcerstwa Polskiego?

Właśnie dlatego w dobrze nam znanym Nowosielcu w dniach 1-6.08 spotkało się 18 kandydatów do zdobycia pierwszego stopnia instruktorskiego - przewodnika. Podczas organizowanego przez nasz hufiec Kursu Przewodnikowskiego „SZLAK”, harcerze z Siedlec, Sokołowa Podlaskiego i Mińska Mazowieckiego poznawali tajniki wiedzy niezbędnej harcerskiemu wychowawcy. Dowiedzieli się, jak dobrze zaplanować swoją pracę i ją udokumentować. Wiedzą już jak zorganizować Harcerską Akcję Letnią lub Zimową. Potrafią już rozwiązywać sytuacje konfliktowe jak również motywować innych do działania. Metodę harcerską ze wszystkimi jej elementami mają w małym palcu. Te i wiele innych umiejętności nabyli przez 6 intensywnych dni w Nowosielcu.

Niech jednak nie wydaje się Wam, że kurs opierał się tylko na merytoryce. Chwile przerwy spędzaliśmy na wspólnej zabawie. Przede wszystkim porwała nas baloniada i oblewanie się wodą w gorące dni!

Kurs prowadziła kadra naszego hufca we współpracy z Zespołem Kadry Kształcącej z Ostrołęki: phm. Ilona Jaworska, pwd. Magdalena Szczerbaciuk oraz pwd. Michał Dębski.

Gratulujemy wszystkim absolwentom naszego kursu. Powodzenia na harcerskim SZLAKU!

Więcej zdjęc z kursu znajdziecie tutaj.

pwd. Magdalena Szczerbaciuk