XXIII Dni Chorągwi Mazowieckiej w Grójcu
19-21.09.2014

Święto wszystkich harcerzy Chorągwi Mazowieckiej w tym roku odbywało się w Grójcu – europejskiej krainie jabłek. W dniach 19-21.09.2014r w Grójcu miały okazję przebywać również 3 drużyny z naszego hufca – 29 DH „Żywioły”, 60 PDW „Tehawanka” oraz Próbna Drużyna Wędrownicza „Wagabunda”.

Uczestnicy rozmieszczeni byli w czterech gniazdach – zuchowym, harcerskim, starszoharcerskim i wędrowniczym. W każdej szkole wszystko wyglądało podobnie, ale tak naprawdę zupełnie inaczej. Podobny harmonogram, ale różne świeczowiska, różne trasy i zadania na grze terenowej. Piątkowy wieczór to we wszystkich gniazdach przede wszystkim zakwaterowanie się, kominek połączony z przedstawieniem drużyn, wspólny śpiew i zabawy. W nocy z piątku na sobotę wędrownicy mieli okazję wziąć udział w grze nocnej. Skradanie się, ucieczki, przechadzka po grójeckich sadach o drugiej w nocy – to tylko część rzeczy, których mogli doświadczyć.

Sobotni poranek to gra terenowa składająca się z kilkunastu punktów. Pion harcerski wykonywał między innymi granaty, czyścił broń, rozszyfrowywał wiadomości, a głównym zadaniem wszystkich harcerzy było odnalezienie miejsca zrzutu oraz zdobycie nowego czołgu. Cały dzień został podsumowany spotkaniem wszystkich harcerzy na grójeckim rynku oraz koncertem zespołu Wszyscy Byliśmy Harcerzami. W między czasie możliwe było przejście po namiotach ustawionych przy rynku, w których uczono pierwszej pomocy, gdzie można było zobaczyć i dotknąć prawdziwą broń itp. 

Z Dni Chorągwi nie wracamy oczywiście z pustymi rękoma. W niedzielę po Mszy świętej odbył się uroczysty apel oraz wręczenie pucharów, nagród i dyplomów dla zwycięskich drużyn. Możemy pochwalić się, że 1. miejsce w pionie wędrowniczym zdobyła 60 PDW „Tehawanka” natomiast 2. miejsce w pionie harcerskim zdobyła 29 DH „Zywioły”. Zwycięzcom gratulujemy a wszystkich, których nie było z nami w tym roku w Grójcu zapraszamy już za rok na XXIV Dni Chorągwi Mazowieckiej do Radomia. 

Całą galerię zdjęć możecie znaleźć tutaj.
Natalia Księżopolska
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW