Dzień Myśli Braterskiej w Hufcu Podlasie - 22.02.2018

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej, harcerze na całym świecie świętują wspomnienie urodzin założyciela scoutingu Roberta Baden-Powella. W naszym hufcu również nie zabrakło wydarzeń związanych z tegorocznym DMB.

Tradycyjnie już, harcerze i instruktorzy Hufca spotkali się na uroczystym kominku zorganizowanym w Domu Harcerza. Podczas kominka, mieliśmy okazję wysłuchać gawędy nt. braterstwa oraz podsumować akcję wysyłania kartek do harcerzy i scoutów spoza naszego środowiska. Nie zabrakło również miejsca na wspólne śpiewanie oraz składanie życzeń.

Kolejnym wydarzeniem, na stałe wpisanym w kalendarz naszego Hufca była Kropla Krwi na DMB, w ramach której harcerze i instruktorzy wspólnie udali się do Centrum Krwiodawstwa, aby w bardzo namacalny sposób wcielać idee braterstwa w życie codzienne, oddając honorowo krew.

Izabela Suplewska