Uroczystości 75. rocznicy września'39 - 1.09.2014
Data 1 września 1939 jest ważną datą dla Polski i Polaków, to wtedy nalotem na Wieluń o 4:40 rozpoczęła się 6 letnia agonia Polski i Świata - II Wojna Światowa.
Harcerze naszego hufca wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 75 rocznicę tych wydarzeń. Drużyna Reprezentacyjna wystawiła poczet sztandarowy i delegację z kwiatami. Druhny i druhowie z drużyn hufca stanowili zwarty pododdział.

Uroczystości rozpoczeły się o godzinie 17:30 pod pomnikiem poświęconym gen. Władysławowi Sikorskiego delegacje złożyły tam kwiaty. Następnie podstawionym autokarem przetransportowani zostaliśmy na siedlecki Cmentarz Wojenny, tam delegacje złożyły kwiaty a ks.płk. Andrzej Dziwulski - kapelan siedleckiej jednostki wraz z zebranymi zmówił modlitwę w intencji poległych w walkach kampanii wrześniowej.

Uroczystości zakończyły się mszą w kościele garnizownowym.
dh Eryk Ługowski