Pracowity okres świąteczny siedleckich harcerzy

Okres Świat Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku większości z nas kojarzy się z przerwą świąteczną w szkołach oraz długim weekendem czyli okresem szeroko rozumianego wypoczynku. Dla wielu harcerzy Hufca ZHP „Podlasie” im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach był to jednak czas wytężonej pracy. Próbna Drużyna Harcerska „Ubuntu” działająca w szkole podstawowej numer 9 w Siedlcach kolędowała wśród mieszkańców naszego miasta. Harcerze występowali we, własnoręcznie wykonanych strojach, kultywując, zanikającą w naszym społeczeństwie, tradycję.

W dniach 2 – 4 stycznia drużyny 14 WDH „Ambulo”, 9 WDH „Wagabunda” oraz 2 PDH „ Włóczykije” zorganizowały biwak w domu harcerza w Siedlcach. W bogatym programie biwaku znalazły się m. in. zajęcia z pierwszej pomocy przed medycznej, maraton filmowy oraz gra terenowa połączona z pieczeniem kiełbasek. Uczestnicy biwaku pomogli także, harcerzom ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w organizacji gry miejskiej. Biwak był nie tylko okazją do zdobycia nowej wiedzy, ale także doskonałą formą integracji harcerskiego środowiska.

phm. Andrzej Ryś
zespół ds promocji i wizerunku Hufca ZHP „Podlasie”
Wszystkie zdjęcia z biwaku znajdziecie tutaj.