Zwiedzamy świat z Katarzyną i Andrzejem 2015

Mimo, że na dworze było szaro i ponuro, w dniach 20-22 listopada Publiczne Gimnazjum nr 3 tętniło życiem i kolorami – w progi Siedlec razem z harcerzami zawitały kultury z niemal każdego zakątka świata.

Kolejny raz cała harcerska brać Hufca ZHP Podlasie spotkała się, by móc wspólnie spędzić czas. Już w piątek wszyscy rozpoczęliśmy wielką podróż dookoła świata :) Każda drużyna przedstawiła nam wybrany wcześniej kraj oraz zaprezentowała jego obyczaje i kulturę. Nie zabrakło Rosjan, Irlandczyków, Chińczyków, Greków oraz tańca, śpiewu i pląsów. Mogliśmy się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy oraz „połamać sobie język”. Każda drużyna spisała się świetnie i wielki przedzlotowy trud nie poszedł na marne.

Następnego dnia od samego rana przygotowywaliśmy się do gry „Przez Świat z trzema groszami w kieszeni”. Tworzyliśmy paszporty i pieczątki, które pomagały nam później w zwiedzaniu. Wspólnie wykonywaliśmy także karty do wielkiej kroniki naszej zlotowej podróży. Zasady gry początkowo były bardzo proste – musieliśmy zdobyć 10 pamiątek z różnych krajów, jednak w posiadaniu mieliśmy tylko 3 trampy , więc kolejne 7 każda drużyna musiała zarobić wykonując prostsze lub trudniejsze zadania. Zmagaliśmy się z hiszpańskim bykiem, łowiliśmy ryby, sprawdzaliśmy swoją celność w rzutach do tarczy oraz wiele, wiele innych. Łatwo nie było, ale za to było dużo zabawy i śmiechu. Na zlocie nie zabrakło także części kulinarnej. Mogliśmy spróbować pysznych smakołyków z różnych zakątków świata. Zajadaliśmy się sałatkami greckimi, ostrymi meksykańskimi sosami oraz naszymi polskimi pierogami. Po „światowej” uczcie przyszedł czas na andrzejkowe wróżby, które chyba wszyscy uwielbiają. Nasze spotkanie podsumował wielki bal u Katarzyny i Andrzeja gdzie mogliśmy się bawić i świętować :)

Cały zlot był obfity w zajęcia i nie było czasu na nudę! Wierzę w to, że wszyscy bawili się świetnie i będą z radością wspominali naszą harcerską podróż dookoła świata! :)

pwd. Klaudia Kaczorek