Zlot niepodległościowy w Siedlach

10 i 11 listopada 2014 r. w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Granicznej odbył się coroczny Zlot Niepodległościowy drużyn harcerskich Hufca ZHP „Podlasie”. Uczestniczyło w nim ponad stu zuchów, harcerzy i instruktorów.

Podczas zlotu odbyła się druga edycja turnieju „Kocham Cię Polsko” przygotowana i przeprowadzona przez 106 PDHS „Błękitna Szóstka” działającej przy PG 3 w Siedlcach. Nie zabrakło też takich elementów jak wieczorny zwiad w miejsca Pamięci Narodowej, gdzie reprezentacja drużyn harcerskich złożyła wiązanki biało – czerwonych kwiatów.

10 listopada o godzinie 22.00 miał miejsce uroczysty Apel Pamięci pod Pomnikiem Wolności przeprowadzony przez druhów z Drużyny Wędrowniczej „Ambulo” oraz przemarsz ze sztandarem do miejsca zakwaterowania.

11 listopada uczestnicy zlotu wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości podczas uroczystej mszy za Ojczyznę, w Paradzie Niepodległości oraz w uroczystościach pod Pomnikiem Wolności. Radosna rocznica natchnęła wszystkich do spontanicznego radowania się podczas rozwijania rekordowo długiej flagi narodowej, słoneczna pogoda dodała radości ducha i zapewniła miłe przeżycia podczas wspólnego świętowania mieszkańców naszego miasta.

Więcej zdjęć ze zlotu znajdziesz tutaj.

phm. Małgorzata Jakubowska