Harcerski start w Siedlcach 25-27.09.2015

„Każdy początek to tylko ciąg dalszy…” jak mawiała Wisława Szymborska w jednym ze swoich wierszy. Tak i my kontynuujemy naszą harcerską pracę razem z początkiem nowego roku harcerskiego. Właśnie z tej okazji całe środowisko hufcowe spotkało się podczas Harcerskiego Startu w dniach 25-27 września w Publicznym Gimnazjum numer 3, które na moment zamieniło się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa w Hogwart.

Rozpoczęliśmy ten rok magicznie. Zaprosiliśmy Harry’ego Pottera (naprawdę z nami był!) do naszych malowniczych Siedlec. Pierwszego dnia wzięliśmy udział w zajęciach, takich jak gra w poszukiwaniu horkruksów, redakcja Proroka Codziennego czy też turniej młodych czarodziejów. Był to tylko przedsmak tego, co czekało nas następnego dnia.

W sobotę zaprosiliśmy magiczne postaci do zwiedzenia naszego pięknego miasta. Mięliśmy okazję wziąć udział w grze, wędrując śladami dawnych Siedlec, które na moment połączyły się ze środowiskiem Hogwartu. Nasza piękna Aleksandria zamieniła się w Zakazany Las, PG3 w Hogwart, Dworzec PKP w Dworzec King’s Kross, a cała reszta naszego pięknego miasta była Wioską Hogsmeade. Poznawaliśmy wówczas historię naszego miasta, zasmakowaliśmy nieco magii oraz powtórzyliśmy naszą wiedzą harcerską… a przy okazji trafiliśmy na promocję Polskiego Busa i zdobyliśmy kilka nowych parasolek :)

Odbył się również turniej quidditcha. Myślicie, że mugole nie mogą latać na miotłach? Udowodniliśmy, że mogą. A zuchy okazały się najdzielniejszymi zawodnikami!
W magicznej atmosferze również część członków Drużyny Reprezentacyjnej naszego Hufca złożyło zobowiązanie do służby. Całość oficjalnych i mniej oficjalnych zajęć zwieńczyło piękne świeczowisko, przygotowane przez kandydatów na instruktorów naszego hufca. Poruszyło ono nasze serca i wlało prawdziwą magię do naszych serc. Magię przyjaźni i braterstwa.

No i cóż… całość zwieńczyliśmy odrobiną szaleństwa, bo balem w Wielkiej Sali, na którą przybyli czarodzieje z różnych zakątków świata. Ci źli i dobrzy, mali i duzi, ale wszyscy równi.

Gra w Zakazanym Lesie była również grą o Puchar Komendanta Hufca, którą wygrała 29 DH Żywioły, natomiast przez cały okres zlotu trwała walka o Puchar Domów. Zwyciężył ją Gryffindor, w którego skład wchodziły takie drużyny, jak: Nienudni, Niezwyczajni, Poszukiwacze, Bractwo Tęczy oraz po części Orzełki!Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i mamy nadzieję, że w ten rok wszyscy uczestnicy zlotu weszli z chęcią do pracy, motywacją i inspiracją!

Więcej zdjęć ze zlotu znajdziecie tutaj.

pwd. Magdalena Szczerbaciuk
Komendantka Zlotu