HKR Siedlce na Maratonie Warszawskim
28.09.2014

W ostatnią niedzielę września tj. 28 września 2014r ulicami Warszawy pobiegli uczestnicy największego polskiego maratonu – w tym roku już 36. PZU Maratonu Warszawskiego. Jak zwykle, nie zabrakło tam też harcerzy z Siedlec.
42 kilometry do przebycia. Start na historycznym moście Poniatowskiego, meta na płycie Stadionu Narodowego. W tegorocznym biegu maratońskim udział wzięło 10000 biegaczy – kobiet i mężczyzn, zarówno młodych jak i tych nieco starszych. Nad całością przebiegu imprezy czuwała dość duża grupa organizatorów i koordynatorów oraz tysiące wolontariuszy. No właśnie… Naszego Harcerskiego Klubu Ratowniczego „Siedlce” również nie zabrakło tego dnia w Warszawie. Szóstka klubowiczów pomimo wczesnej godziny zbiórki a co za tym idzie jeszcze wcześniejszej pobudki postanowiła pomóc w zabezpieczeniu medycznym całej imprezy. Praca choć sprawiała nam przyjemność i dawała uczucie spełnienia to nie należała do najłatwiejszych. Z każdym kolejnym kilometrem trasy jest coraz ciężej a nam trafił się 21. i 39. kilometr. Może nieskromnie, ale jestem skłonna stwierdzić, że spisaliśmy się doskonale :) Dwie większe interwencje przebiegły nam bardzo płynnie, poza tym jeszcze wiele innych mniej poważnych zdarzeń i sytuacji w tak zwanym międzyczasie też nie sprawiało nam problemu.
Cieszymy się, że już po raz trzeci mogliśmy wziąć udział w zabezpieczeniu takiej imprezy. Chcemy podkreślić, że na pewno nie była to nasza ostatnia wizyta na Narodowym w takich okolicznościach.

Natalia Księżopolska