I Dzień Organizacji Pozarządowych w Siedlcach - 2-15.08.2014

19.05.2017 r. na placu Sikorskiego w Siedlcach odbył się I Dzień Organizacji Pozarządowych. Zorganizowaniem tego wyjątkowego wydarzenia zajął się Hufiec ZHP ,,Podlasie” w Siedlcach wraz z Siedlecką Radą Organizacji Pozarządowych.

Od godzin południowych celebrowaliśmy nasze święto. Na placu zebrało się ponad 30 organizacji pozarządowych, w tym różnego rodzaju stowarzyszenia, fundacje, kluby. Celem wydarzenia było
zaangażowanie mieszkańców miasta do wspólnej zabawy oraz zainteresowanie ich działaniem organizacji pozarządowych. Chętni mogli wziąć udział w licznych zabawach i grach, zapoznać się z programem i celami organizacji działających w naszym mieście i w jego okolicach. Na stoisku Hufca "Podlasie" usłyszeć można było o projekcie Siedlecka Mapa Życia oraz przećwiczyć umiejętności udzielania pierwszej pomocy z użyciem urządzenia AED. Czas umilały liczne występy muzyczne i taneczne, ponadto można było spróbować jazdy na nartorolkach, wziąć udział w szybkim kursie pierwszej pomocy przy naszym stoisku oraz posłuchać koncertu ,, Cold Beer” kończącego imprezę.

Mamy nadzieję, że udało nam się pokazać mieszkańcom, jak wiele organizacji pozarządowych działa w naszej okolicy. Warto wspomnieć, że tygodnik samorządowy ,, Wspólnota” opublikował
ranking ,, aktywność społeczna” w którym Siedlce zajęły zaszczytne trzecie miejsce w kategorii ,,miasta od 60 do 100 tysięcy mieszkańców”. Jesteśmy szczęśliwi, że nasze miasto tak prężnie rozwija się w tym kierunku.

Wydarzenie zaliczamy do bardzo udanych, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

Emilia Zachoszcz