Harcerski Start - 12-14.09.2014

Nową tradycją hufca stało się wspólne rozpoczynanie roku harcerskiego, połączone z biegiem o puchar komendanta hufca. W tym roku takie wydarzenie również miało miejsce.

Zlot Harcerski Start odbył się w dniach 12-14 września 2014 roku w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Siedlcach. Pożegnanie wakacji nastawione było na relaks i zabawę przed zbliżającym się,. Wyczerpującym rokiem szkolnym. Tak też było. Pierwszy dzień poświęciliśmy na zaprezentowanie naszych drużyn, za pomocą piosenki, skeczu, czy podaniu faktów o harcerzach. Występy te poprzeplatane były KARAOKE, które w założeniu miało być piosenkarskimi debiutami pojedynczych harcerzy, a przerodziło się w fantastyczną zabawę, której nikt nie myślał kończyć!

Kolejny dzień był pełen wrażeń, ponieważ jak zawsze dh Andrzej Ryś bardzo się postarał przygotowując dla nas grę po Siedlcach. Mogliśmy sprawdzić się w roli snajperów. Robin Hoodów strzelających z łuku, czy ratowników medycznych, poznając tajniki pierwszej pomocy. Bawiliśmy się w „Jaka to melodia”, pląsaliśmy i śpiewaliśmy na środku Siedlec, rozmawialiśmy z przechodniami. Jak mówi festiwalowa piosenka: „Siedlce z piosenką na ustach” tak i było tym razem. Przechadzając się ulicami Siedlec można było usłyszeć patrole harcerzy śpiewające na całe gardła harcerskie piosenki, aby odpędzić myśli od zmęczenia i doskwierającego upału. Po powrocie do szkoły atrakcje nie zakończyły się, bowiem każdy, kto nie zdążył, mógł dalej zmierzać się z łukiem Robin Hood’a (Za co dziękujemy stowarzyszeniu „Prometeusz”). Odbył się także turniej gier planszowych. Chińczyk, monopol, bingo, warcaby, ale także karty czy twister. Zabawom nie było końca!

Podsumowaniem zlotu było ogłoszenie wyników. W tym roku Puchar Komendanta Hufca otrzymała drużyna TotuTotam! Gratulujemy!

Na zakończenie zrobiliśmy piątkowe afterparty - dyskotekę , poprzeplataną harcerskimi zabawami, tańcami i pląsami.

No cóż… Harcerski rok rozpoczęty. Jak go przeżyjemy, zależy od nas
Do zobaczenia!

Zlot okiem 70 PDH Nienudni możecie znajeźć tutaj.
pwd. Magdalena Szczerbaciuk
drużynowa 70 PDH Nienudni