Zlot bożonarodzeniowy 8-10.12.2017

Początek grudnia już od wielu lat jest dla nas czasem niezwykle ważnym. To właśnie wtedy harcerze naszego Hufca spotykają się razem, aby zasiąść przy wigilijnym stole. W tym roku również wszystko odbyło się zgodnie z tradycją.

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Zbuczynie w miniony weekend (tj. 8-10.12.2017) zamienił się w miejsce wielkiego harcerskiego święta, jakim był zlot bożonarodzeniowy Hufca ZHP „Podlasie”. Ponad trzystu harcerzy spotkało się razem, aby wspólnie spędzić ze sobą przedświąteczny weekend, wziąć udział w zajęciach zlotowych oraz przygotować wigilijną kolację.

Jak można się domyślić, wigilijna kolacja na tyle osób nie jest wcale łatwym przedsięwzięciem. Tym bardziej, gdy zakłada się, że jedynymi „gotowymi” potrawami znajdującymi się na stołach, będą mandarynki i cukierki, a całą resztę zrobimy sami. Już od piątkowego wieczoru harcerze oraz instruktorzy pod okiem zawodowego technologa żywności pwd. Marka Pawlaczyka, przygotowywali wigilijne potrawy, a wśród nich znalazły się takie specjały jak pierogi, smażona ryba, ryba po grecku, racuchy, kapusta z grzybami czy sałatka warzywna.

Podczas wigilijnej wieczerzy nie zabrakło odwiedzin Mikołaja oraz wspólnego kolędowania, a całą uroczystość świętowało z nami wielu znamienitych gości,którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

O skali przedsięwzięcia możemy przekonać się, oglądając wycinek tego, co działo się podczas zlotu, czyli filmowy zapis z hali sportowej zbuczyńskiej szkoły, która na jeden dzień zmieniła się w klimatyczne i świąteczne miejsce harcerskiej wigilii, w której wzięło udział niemal 400 osób.

phm. Michał Dębski
z-ca komendanta hufca