11 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Darnia"
Strona www drużyny: www.darnia.nstrefa.pl
Miejsce działania: Szkoła Podstawowa Nr 11 w Siedlcach
Drużynowy: dh phm. Dariusz Biedak
Data powstania: 1.12.2005
Pion działania: zuchy, harcerze
Termin zbiórek: zuchy - czwartek, harcerze - środa

Kilka słów o drużynie:
Jako drużyna turystyczna przeżywamy harcerską przygodę poznając naszą ojczystą ziemię, jej walory krajoznawcze, ciekawe miejsca, zdobywając poza sprawnościami ZHP odznaki Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Organizujemy wiele wycieczek, biwaków, rajdów: pieszych, rowerowych, kajakowych, żeglarskich. Podsumowaniem naszego roku harcerskiego są dwutygodniowe obozy: Hel (2009), Ukraina (2010), Konopiska (2011), Czechy (2012), Kurnędz (2013), Czechy (2015). Wszędzie gdzie jesteśmy promujemy nasz region, jak przystało na drużynę pod patronatem Samorządu Miasta Siedlce. Dodatkową atrakcją dla zuchów i harcerzy jest nawiązanie współpracy z Polskim Związkiem Wędkarskim i założenie w 2012 roku Klubu Młodego Wędkarza przy kole "EKO" w Siedlcach. Posiadamy dwie terenowe bazy: "Leśna Baza" w rez. Gołobórz i "Wyspa Samotnego Dębu" na rzece Bug. Lubimy nazywać się słoneczną drużyną nie tylko przez to, że w naszym logo jest słońce - u nas panuje ciepło, wspaniała atmosfera i kontakt kadry z młodszymi... taka Darnia jest właśnie...
Własna strona www za darmo - sprawdź